O nás

Moje první vzpomínky na obchod s dětským oblečením, kde pracovala moje maminka, sahají do doby, kdy mi bylo asi 5 let. Byl to malý, asi 20 metrů čtverečních velký obchůdek v malém městě, ale mně se zdál obrovský a nejlepší na světě. Pamatuji si, že mě tam občas vzala místo do školky. Vždycky jsem byl tehdy velmi šťastný. Nikdy jsme to neplánovali, protože táta byl velmi zásadový a chodit do školky považoval za povinnost. Rána tedy vypadala standardně - bratr se chystal do školy a já do školky. Bratr chodil do školy pěšky, ale maminka mě vozila do školky autem. Někdy jsem ji oklamal, že jsem v autě usnul a že mě bude muset probudit před školkou, což se mi v dětství zdálo jako dokonalý podvod. Ne vždycky se mi to povedlo, ale někdy ano a pak jsem s ní mohl strávit celý den v obchodě. Do školky jsem chodil rád, ale den strávený s maminkou v jejím obchodě byl o mnoho lepší. Velmi se mi líbilo být v její společnosti, poslouchat rozhovory se zákazníky a bavit se se všemi pravidelnými zákazníky, které jsem znal. Když mi bylo šest let, rodiče mě přihlásili na fotbal a jedna z věcí, které se mi na něm líbily nejvíce, byl fakt, že maminkin obchod byl doslova kousek od stadionu. Často jsem se po tréninku nevracel domů kratší cestou, ale delší - tou, kde se nacházel obchod. Když jsem byl starší a uměl počítat, maminka mě dokonce nechala pracovat s pokladnou. Velmi mě to bavilo. Zákazníci řekli mamince, co chtějí koupit a já jim to napsal a řekl jim, kolik by je to celkem stálo, vzal peníze a pak jim dal drobné. 😊 Maminka mě samozřejmě kontrolovala potají, ale byl jsem v tom celkem zdatný, že jsem vlastně žádnou chybu nedělal. Myslím, že zákazníci to vnímali jako jakousi atrakci, protože ne v každém obchodě viděli za pokladnou desetileté dítě.

Jak se ale v životě někdy stává, ne všechno jde podle plánu. Po pár letech provozu byla maminkina prodejna zbourána. Na jejím místě bylo vybudováno parkoviště a musím se přiznat, že i nyní v dospělosti, když tudy občas procházím, je mi z toho smutno. Později maminka už několik let nepracovala v dětském oděvním průmyslu, ale nakonec se k němu vrátila. A představ si, ne sama, ale se mnou. 😊 Před pár lety jsme společně založili internetový obchod s dětským oblečením, který asi znáte, pokud toto čtete - Olšákovi. Začátky nebyly lehké, ale - jak říká můj táta - když někdo o něčem sní a moc to chce, tak to také dosáhne. Na začátku jsme měli sklad v garáži rodinného domu, malý kapitál a žádné zákazníky. Během měsíce krabice s oblečením zaplnily celý dům - včetně koupelny, ložnice, obýváku a kuchyně; byly prostě všude. Dodnes nechápeme, že jsme to zvládli. 😊

V té době jsme snili o vlastním skladu. No a víte co, slova táta se vyplnila. Po pár letech jsme postavili vlastní sklad, kde nyní skladujeme a expedujeme objednávky. Zkrátili jsme dobu expedice na minimum, takže objednávky odesíláme v podstatě okamžitě. Celkově jsme se během let s maminkou snažili stále zlepšovat, rozšiřovat nabídku, zkvalitňovat služby, investovat do technologií. Vlastně to děláme stále, protože si uvědomujeme, že je stále co zlepšovat a v online prodeji to platí dvojnásobně. A hlavně je pro nás nesmírně důležité, aby naši zákazníci byli spokojeni, protože když dostáváme zpětnou vazbu, že jste spokojeni s našimi produkty a našimi službami, tak je to pro nás obrovská motivace a o to víc nás to baví. Uvědomujeme si, že bez kvalitních produktů za rozumné ceny by to tak nebylo a nechceme nabízet něco, co se po pár měsících rozpadne. Maminka, protože s dětským oblečením pracuje tolik let, na to má neuvěřitelné oko. Skvěle pozná, co je kvalitně ušité z dobrého materiálu a co ne, to je její silná stránka. Já zase umím vše spočítat, nastavit, zautomatizovat, nastudovat, zavádět novinky atd. Vzájemně se doplňujeme, a to je asi jeden z důvodů, proč je vás, spokojených zákazníků, drtivá většina (podle recenzí 99%) a nakoupilo u nás už více než 80.000 lidí.

Celkově musím říci, že nás náš eshop nesmírně baví a naplňuje. Postupem času se ke mně a mamince přidala i moje manželka, podporuje a pomáhá nám táta i bratr, pracuje u nás strýc a bratranec. Navíc nás každodenně inspirují naše děti, které naše oblečení nosí a hodnotí. Když tedy přijde nová kolekce, tak i na základě toho víme odhadnout, co se bude líbit. Samozřejmě mnohokrát dochází i k neshodám. To víte, aby se vždy shodly tři generace není sranda, ale obecně náš rodinný eshop spojuje. A o čem může člověk snít víc, než když ho jeho práce baví, naplňuje, a ještě má pozitivní vliv na jeho rodinu?