Je dětská softshellová bunda vhodná na jaro?

Na základě našich mnohaletých zkušeností s dětským oblečením rozhodně ano! Softshell je výborným materiálem pro jaro i podzim hned z několika důvodů, kterým se budeme věnovat v další části tohoto článku. Navíc když se praktičnost materiálu spojí s hezkým designem a příznivou cenou, tak nákupem dětské sofsthellové bundy nemůžete udělat chybu.

Softshell je ideální materiál do proměnlivého počasí

Jak jsme uvedli výše, softshell je výborný materiál pro jaro i podzim, neboť tato roční období mnohdy přináší velmi proměnlivé počasí. Jednou z předností sofstshellu je částečná nepromokavost, takže i při divokých radovánkách našich dětí v mokrém prostředí máme jistotu, že budou v suchu. Raději uvádíme částečná, protože ani softshell nedokáže zabránit promoknutí při vystavení přímému intenzivnímu dešti. V těchto případech určitě doporučujeme navléct na bundu ještě dětskou pláštěnku. Zároveň je tento materiál prodyšný neboli umí odvádět tělesnou vlhkost, takže děti nebudou v oblečení zapařené a budou se tím pádem cítit komfortněji. Softshell je také ideální ochránce proti větru, neboť neprofoukne. Děti se tedy i ve větrném počasí cítí být v teple a předchází se tak jejich nachlazení. Neposlední výhodou sofsthellu je jeho měkkost. Je to opravdu na dotyk příjemný, jemný materiál, který se moc hezky nosí.

Nepromokavá dětská bunda

Praktické prvky dětských softshellových bund

Nedílnou součástí našich dětských softshellových bund jsou prvky, které zvyšují komfort z jejich nošení. Mezi tyto prvky patří například odepínací kapuce, kterou lze u krku stáhnout suchým zipem a napomoci tak tomu, aby dítě bylo ještě více v teple. Stejně tak lze suchým zipem stáhnout rukávy, aby dětem nezafoukl vítr do rukávů. Samozřejmostí jsou dvě zapínací kapsy na obou stranách pro ukrytí kapesníků nebo dětských pokladů.

   

Snadná údržba

Dalším obrovským benefitem je neskutečně pohodová údržba. Softshellové oblečení se dá snadno prát v pračce, zároveň jej při lehkém povrchovém ušpinění můžete klidně jen otřít mokrým hadrem či kartáčkem. Děti, které se pohybují venku každodenně a dlouho, tak nemusí disponovat velkým množstvím oblečení, stačí jen večer lehce setřít a zítra se může bunda znovu použít do lesní školky, na výlet do hor nebo k pobytu na zahradě i ve městě.

Hezké motivy nemůžou chybět

V naší nabídce vždy klademe důraz nejen na praktičnost, ale i na hezké motivy. Jsme toho názoru, že děti by měly mít radost z toho, co na sobě nosí. Snažíme se tedy vymýšlet hezké, zajímavé vzory dětských sofsthellových bund, aby se líbili nejen rodičům, ale hlavně dětem. Nalézt u nás tedy můžete pestře barevné, neokoukané motivy, no posuďte sami.