Střední vrstva u dětského oblečení

Střední vrstva u dětí aneb o mikinách, svetrech a vestách

Cibulový systém oblékání by měl být znám každé mamince, uplatní jej pro sebe i dítě. Ve zkratce jde o to, že dítě by na sobě v zimě mělo mít co nejvíce vrstev, které lze snadno svlékat a rychle se tak přizpůsobovat často se měnícímu zimnímu počasí i aktivitě, které se dítě věnuje. Důležité jsou proto nejen vrstvy nejspodnější (často podvlékací košilka) či naopak vrstvy horní (bunda), svou zásadní roli hraje i vrstva střední, které se dnes budeme věnovat.

Jako střední vrstvu většinou volíme nějakou různě teplou mikinu nebo svetr, v teplejším období to může být třeba jen tričko s dlouhým rukávem. Výbornou volbou jsou také vesty, které se dají využít nejen pod bundu, ale občas i přímo jako poslední vrstva.

divci-flisova-mikina             chlapecka-flisova-mikina

Dětské mikiny a svetry

Jistě nejpohodlnější a mezi dětmi nejoblíbenější jsou jako střední vrstva využívány klasické mikiny. Jsou pohodlné pro pohyb, neškrábou jako některé svetry a dají se sehnat různé stylové kousky. Pro zimní aktivity můžeme jednoznačně doporučit jednoduché a funkční dívčí flísové mikiny od firmy Kugo, které máme v nabídce také v chlapecké variantě. Velmi teplé jsou pak také mikiny značky Wolf perfektní na zimní sporty.

Elegantnější a společenštější variantou střední vrstvy jsou pak svetry, které dnes také snadno nakoupíte v různých stylových variacích. Dívčí svetr vzhledem připomínající kabátek můžete používat klidně i jako vrchní vrstvu. Dlouhý dívčí svetr pak v kombinaci s punčocháčemi můžete využít jako šaty. Svetry obecně často více hřejí, ale snadno profouknou, proto se nedají vždy nosit jako horní vrstva, jako je tomu u mikin. Nicméně na různé společenské příležitosti se svetry hodí mnohem více než mikiny, i když by byly jakkoliv stylové.

Zázrak jménem vesta

Ze střední vrstvy musíme zmínit vesty, které jsou často podceňovanými kousky nejen dětských šatníků. Vesty dokážou zahřát přesně to, co je na těle potřeba, a mají mnohá využití. Dají se snadno použít k zateplení lehčí podzimní bundy, na svetr nebo mikinu se zase dají použít jako vrchní vrstva, která ochrání trup proti větru i zimě. Vesty jsou navíc zajímavým kouskem, který si děti jistě rychle oblíbí. Na zimní sporty se skvěle hodí dívčí flísová vesta, která zahřeje například na běžkách nebo při lyžování.

Pokud jste doposud v dětském šatníku vestu neměli, můžeme ji vřele doporučit. Hodí se na sport i hru téměř do každého počasí.