Tipy jak kombinovat dětský šatník

7 tipů, jak udělat dětský šatník snadno kombinovatelným

Puntíky, proužky, vzory, velké obrázky a široká paleta barev. To všechno jsou typické znaky dětských šatníků, které vždycky budou veselejší a rozmanitější než ty dospělácké. Nicméně už děti byste měli vést k tomu, že kárované kalhoty se nehodí k proužkovanému tričku a pro vysvědčení se nechodí ve vzorovaných teplácích. Možná tomu neuvěříte, ale vkus, elegance a cit pro detail se rodí právě v prvních letech života!

1. Nezapomínejte na basic kousky

Triček s obrázky pohádkových postav má každé dítě plný šatník, ale jednoduché tričko v bílé či světle šedé kombinaci zpravidla chybí. Nemusí se jednat ani tak o nudné kousky bez nápadu, stačí vytipovat třeba chlapecké triko s jednoduchými vzory, které kombinuje jen dvě či nanejvýš tři barvy. Dívčí triko můžete volit například jednobarevné s černým nápisem.

2. Oblečení dlouhodobějšího užívání volte jednodušší

Dětskou bundu, kvalitní dětské rifle nebo nepromokavé dětské kalhoty nakupujte raději ve střízlivějších barvách bez zbytečných vzorů, aby vám seděly, i když v šatníku vyměníte méně trvalé kousky, jako jsou například trička či tepláky. Nic nezkazíte například tmavě modrou dívčí bundou.

3. Levnější kousky s menší životností mohou šatník ozvláštnit

Naopak oblečení, které se rychle zničí, je levnější či z něj dítě rychle vyroste, může být klidně nápaditější, aby doplnilo dražší kousky, které mají mít nadčasový charakter. Dívčí punčocháče tak můžou zdobit princezny, chlapecké punčocháče proužky nebo auta. Podobně jsou na tom i dětské tepláky a dívčí legíny. Dlouho nevydrží a cena není vysoká, takže klidně popusťte uzdu fantazii.

4. Kupte dítěti něco elegantního

V každém dětském šatníku by měly být jedny slušné kalhoty s košilí v případě chlapce a dívčí šaty v případě holčičky. Děti by si měly zvykat už od mala, že jsou příležitosti, kam se musí obléci jinak. Mělo by se jednat o nadčasové kousky, aby se vám hodily, i když dostane holčička střevíčky v nové barvě a chlapec novou bundu.

5. Ponožky jsou také vidět

Celkový dojem z hezkého dětského oblečení často zabijí pestrobarevné ponožky, zkuste proto udržovat i v ponožkách nějaký systém. Chlapecké ponožky ideálně nakupujte v částečně modré variantě, budou se vám pak lépe kombinovat se zbytkem šatníku, který většinou bývá právě modrý. U dívčích ponožek doporučujeme barevné kombinace růžové či červené.

6. Ne vždy se vyplatí šetřit

Za kvalitní kousky si občas budete muset připlatit, ale vyplatí se to. Když konečně vyberete hezkou dětskou zimní bundu, kterou jste sladili s oteplovačkami i zimními botami, a ona se začne párat už uprostřed první sezóny, není to dobře. Dá se to ale i obrátit: na chlapeckých teplácích, dívčích zateplených legínách nebo čepici klidně ušetřete. Děti je buď rychle zničí, nebo ztratí.

7. Seřaďte oblečení podle barvy

Seřaďte si dětské oblečení podle barev. Hned bude jasné, která převládá, a podle toho pak můžete snadněji dokupovat nové kousky. Z pravidla je to také barva, kterou má vaše dítě nejraději a cítí se v ní dobře. Právě fakt, že se děvče či chlapec cítí pohodlně, by měl být jedním z nejdůležitějších kritérií při tvorbě šatníku!