Tipy na dětské oblečení na doma!

Nepodceňujte domácí oblečení pro děti. Tráví v něm spoustu času!

Dětské „oblečení na doma“, jak je mnoho maminek nazývá, není žádná velká věda, ale i tady platí několik rad, jež zpříjemní dětem nejen hraní, ale i přípravu do školy či klidný spánek. Nenechávejte své děti psát domácí úkoly v nepohodlných krátkých riflích, spát ve vytahaném tričku či nosit děravé ponožky. Domácí oblékání by mělo mít určitá pravidla. Hlavním kritériem je pohodlí a snaha vytvořit dítěti dobré návyky.

Kvalitní tepláky jsou základ

Pohodlné dětské tepláky z kvalitního materiálu by měly být základem dětského šatníku. Jejich výhodou je pohodlí, široká škála využití a také tepelný komfort. Dítě by mělo mít hned několik teplákových kalhot. Starší můžete používat na zahradu a do lesa, nové doma při hraní. Volte tepláky s příjemným střihem a z dobrého materiálu. Na zimu se skvěle hodí chlapecké flísové tepláky, na léto naopak můžete snadno zvolit ¾ tepláky. Dívky možná neocení klasické beztvaré tepláky, proto doporučujeme zvolit spíše pohodlné dívčí legíny, které se mimochodem hodí i k šatům.

Oblečení mějte dostatek

Čím menší dítě, tím větší spotřebu oblečení bude pravděpodobně mít. U batolat není neobvyklé převlékání i třikrát denně. Učení samostatného krmení lžičkou či používání nočníku si hold žádá své oběti. I starší děti ale poměrně často oblečení ušpiní či zpotí. Mějte proto vždy dostatek domácího oblečení. Hodí se zejména zásoba dětských triček a dětských mikin.

Usnadněte si práci

Myslete při pořizování domácího oblečení pro děti taky na sebe. Na vzorované látce se snadněji ztratí nějaký ten flíček od kakaa či zeleninového pyré. Oblečení vhodné k sušení v sušičce bude po vyprání k dispozici rychleji. Kvalitní materiál déle vydrží a vy nebudete muset šít prodřené díry. Příliš drahé kousky zbytečně zatíží rozpočet, ale žádné výhody zpravidla nepřinesou.

Učte děti čistotě i doma

Sáhněte si do svědomí. Jistě se vám občas nechce už popáté v týdnu zapínat pračku a necháte dítě ještě den v té ušpiněné mikině. Pamatujte ale na to, že ty nejdůležitější návyky získává dítě právě v raném věku. Pokud jej tedy chcete naučit, aby nechodilo v díravých kalhotách a pobryndaném tričku, budete muset být důslední a i doma dodržovat pravidla slušného oblékání. Na druhou stranu rozhodně nenuťte děti nosit doma upnuté nepohodlné kalhoty, jako jsou rifle. Zkrátka domácí oblečení musí být příjemné, ale zároveň čisté a ne těsně před rozpadnutím!

Župany a pyžama

Samostatnou kapitolou jsou pak dětská pyžama. Nenechávejte děti spát v roztahaném tričku, ale do postýlky jej vždy posílejte v čistém pyžámku. Není nic příjemnějšího než první noc v čistě povlečených peřinách a vypraném pyžamu. Holčičky ocení dívčí noční košilku. Chlapcům se určitě budou líbit pyžama s různými dětskými motivy, auta nebo pohádkové postavy. Nádherná dětská pyžama ze stoprocentní bavlny pak nabízí například oblíbená značka Winkiki.

Každé dítě by rovněž mělo mít svůj dětský župan, aby po koupeli ještě mohlo pobýt s rodiči v obývacím pokoji a zároveň mít tělo v příjemném teple před usnutím. Župan se dá využít i po ránu při snídani nebo na bazéně či koupališti. Kupte o něco větší číslo a vydrží vám i několik let!

Oblečení na venkovní hry

V dětském šatníku by neměly chybět ani kousky na venkovní aktivity v lese, na zahradě nebo dětském hřišti. Dítě by mělo být připraveno i na vlhké a deštivé počasí, nemělo by proto postrádat nepromokavou bundu a nepromokavé kalhoty.