Tipy na co se zaměřit u dětských pyžam!

Proč nezanedbávat dětská pyžama?

V jednom z předchozích článků jsme se dopodrobna věnovali dětskému domácímu oblečení, které musí být za každých okolností pohodlné a příjemné. Stejně je to s dětskými pyžamy, o nichž se dozvíte více v dnešních tipech.

Mnoho z nás pyžama podceňuje a do postele děti ukládá ve starém tričku, potrhaných tepláčkách nebo vytahaném pyžamu po starších sourozencích. Není to dobré hned z několika důvodů. Pokud chceme v dětech budovat zdravé (nejen) hygienické návyky, měli bychom jim vštěpovat, že do postýlky se chodí vždy vykoupaný, čistý a také v pohodlném oblečení určeném právě jen do postele – tedy pyžamu. Sami taky moc dobře víme, jak je příjemné obléct si večer čerstvě vypranou noční košili a zavrtat se do voňavých nažehlených peřin. Dopřejte proto tyhle příjemné pocity taky svému dítěti a vybavte ho příjemným povlečením a pohodlným pyžámkem.

Něco málo o dětském spánku

Většina starostlivých rodičů dělá tu chybu, že děti nechává spát v příliš vytopených pokojích. Všeobecně se dá říct, že by dítě mělo spát v cca 18 °C (samozřejmě pokud není parné léto) v dobře větrané místnosti. Raději dítěti pořiďte teplou přikrývku, nebo pokud se odkopává spací pytel, a teplé pyžamo, ale teplotu v místnosti nechte nižší. S větráním v zimě je to lehce komplikovanější kvůli častým smogovým zátěžím, proto než necháte dítě spát při otevřeném okně, raději se ujistěte, jaký je aktuální stav.

Krom matrace, odpovídající přikrývky a ovzduší v pokoji se na kvalitě dětského spánku promítá i to, co má dítě na sobě oblečeno. Pyžamo by nikdy nemělo dítě jakkoliv škrtit, táhnout či dřít, proto vždycky volte odpovídající velikost. Zároveň se ujistěte o kvalitě materiálu, který by měl být příjemný na dotek, nejlépe přírodního charakteru a měl by ideálně hřát, i když jej dítě lehce zpotí.

Kolik pyžam mít?

V dětském šatníku by měla být obsažena pyžama na každé roční období. Na velká vedra pořiďte holčičkám jen lehkou noční košilku nebo jednoduché pyžamo skládající se z krátkých kalhot a trička s krátkým rukávem. Zároveň by děti měly mít i pyžamo vhodné na podzim i jaro, tedy s dlouhým rukávem a nohavicemi. Na opravdovou zimu pak pořiďte pyžamo z hřejivého materiálu, popřípadě celotělový overal, který má ale tu nevýhodu, že z něj děti rychle vyrostou.

Na každé období (léto, jaro/podzim, zima) byste pak měli mít minimálně dvě pyžama, abyste je mohli snadno prát a dětem tak často měnit. Počet jednotlivých kusů by měl ale také kopírovat potřeby konkrétního dítěte – některé děti se v noci hodně potí, jiné se ještě občas počůrají. V takovém případě pořiďte na danou sezónu tři až čtyři pyžama.

Vzhledem k rychlosti růstu většiny dětí je taky zbytečné nakupovat pyžama na celý rok, mějte proto v zásobě vždy pyžama na aktuální období a na období následující. Nyní byste si tedy už měli pořídit nějaká dvě teplá pyžámka na přicházející zimu, aby vás případný prudký pokles teplot nepřekvapil.

Naše tipy!

Můžeme doporučit značku WINKIKI, která nabízí velice kvalitní dětská pyžama pro kluky i holky. Chybu také rozhodně neuděláte když si vyberete z dětských pyžam od tradičních, léty prověřených výrobců dětského oblečení WOLF a KUGO.