Nový školní rok se blíží

Máte doma předškoláka? Ujistěte se, že máte potřebné dětské oblečení do školy

S létem některým dětem nekončí jen venkovní dovádění, ale také bezstarostné předškolní období. Krom nové aktovky, pouzdra a pastelek by dítě mělo mít připraveno také svůj šatník. Školní docházka totiž vyžaduje jiné dětské oblečení než školka. Tepláky na písek a pyžamo na odpolední spaní proto můžete s klidem odložit, v první třídě už je dítě opravdu nevyužije. Abyste na nic nezapomněli, připravili jsme pro Vás několik rad, jak vyladit šatník dětského oblečení do školy pro prvňáčka.

Pohodlné, ale vkusné každodenní oblečení

Dítě byste měli od mala vést k tomu, že do společnosti se chodí hezky a čistě oblečeno. To samozřejmě nemá být na úkor pohodlí, zvláště když je potřeba ve škole dlouhé hodiny sedět. Tepláky se tedy sice do školy nehodí, ale upnuté, nepohodlné džíny také ne. Ideální jsou například volnější riflové elastické legíny pro holčičky, kluci ocení rifle pohodlného střihu na způsob tepláků. Vhodné jsou také jednoduché teplákové šaty nebo flanelové košile na chladné období.

WJG82148_PinkWKB91324_Navy

Minimálně jedno sváteční oblečení

Buďte připraveni i na návštěvu divadla, recitační soutěž nebo předávání vysvědčení. Ve škole se dítě setká s nejednou příležitostí, která bude vyžadovat sváteční oblečení. Vždy mějte aspoň jedno takové oblečení v záloze. Holčičkám by v šatníku neměly chybět jednoduché univerzální dětské šaty, kluci by měli disponovat dětskou košilí a jednobarevnými kalhotami. K tomu samozřejmě patří i správná obuv

Dostatek spodního prádla a ponožek

Může to znít jako samozřejmost, ale těchto kousků není nikdy dost. Zejména maminky ocení, když nebudou muset neustále prát a dětského spodního prádla a dětských ponožek budou mít dostatek do zásoby. I tady platí, že by mělo jít o pohodlné kousky z kvalitního přírodního materiálu. S přicházejícím podzimem myslete také na spodní košilky a punčochy.

Alespoň jeden set oblečení do přírody

Stejně jako byste měli být připraveni na návštěvu divadla, musíte myslet i na různé výlety a exkurze. Sada sportovnějších kalhot a mikiny s nepromokavou bundou je rovněž základem pro každého předškoláka. Na výlety se hodí i sportovní batůžek, ale často si vystačíte s aktovkou.

Sportovní kousky na tělocvik

Na tělocvik bude dítě potřebovat zejména kvalitní tenisky, které dostatečně zpevní kotník. Oblečení by pak mělo být vzdušné a pohodlné. Na zimu se hodí teplákové soupravy. V létě zvolte lehké kraťasy na gumu a tričko s krátkým rukávem. Dobré je mít také alespoň dvě sady sportovní oblečení, abyste je snadno vystřídali při praní.

Kvalitní bundu na dané roční období

Na začátku školního roku budete potřebovat určitě oblečení do deště, ať už kvalitní pláštěnku nebo nepromokavou bundu. Není zrovna ideální zjistit půl hodiny před osmou ranní, že venku prší a vaše dítě má tak akorát rozlámaný deštník po babičce. V zimě pak nešetřete na zimní bundě, na jaře oceníte lehkou větrovku.

Seznam nejzákladnějších kusů dětského oblečení v šatníku předškoláka:

10 a více triček (mějte na výběr krátký i dlouhý rukáv)

3 a více pohodlných kalhot (holčičky ocení také sukně a šaty)

3x mikina či svetr (volte snadno kombinovatelnou barvu)

2x sada oblečení na tělocvik (ideálně zimní a letní varianta)

1x sváteční oblečení (košile, šaty, sukně,…)

1x vybavení do deště (př. pláštěnka)

1x sada oblečení do přírody (sportovní kalhoty, nepromokavá bunda)

dostatečné množství spodního prádla

dostatečné množství ponožek

1x boty na každodenní nošení (ideálně nepromokavé)

1x sváteční boty

1x tenisky na tělocvik

Zimní čepici, rukavice a bundu (ty přijdou ale na řadu později)

 

A závěrečná rada?

Nikdy nenuťte dítě nosit něco, v čem se necítí dobře a pohodlně. Nástup do školy je pro něj neskutečná změna, kterou musí projít sám bez Vaší významné pomoci. Pokuste se mu to zjednodušit alespoň tím, že bude mít na sobě oblečení, které se mu bude líbit a nebude jej nikde táhnout a tlačit. Šaty dělají člověka už od dětství!