Tepláků není nikdy dost

Tepláky jsou základem dětského šatníku. Víte jak je vybrat?

Jestli existuje nejdůležitější kousek dětského šatníku, jsou to rozhodně tepláky. Jejich pohodlnost, univerzálnost a široká škála využití je předurčila k tomu, aby se staly dětskými kalhotami číslo jedna. V oblibě je mají nejen děti, ale také maminky. Snadno se totiž udržují. Pojďme se nyní podívat na to, jak dětské tepláky vybrat, aby dlouho sloužily a hlavně splnily svůj účel.

WSB91220_Blue

Jaká zvolit kritéria při výběru

Ještě než se začnete zabývat výběrem velikosti kalhot, ověřte si kvalitu materiálu. Ideální jsou dětské tepláky ze 100% bavlny, případně s menším množstvím příměsi syntetických materiálu. U tepláků to vzhledem k jejich různorodému využití platí dvojnásob. Pídit byste se měli také po konkrétním střihu. Tepláky by měly mít určitě širokou gumu kolem pasu a náplet kolem kotníků.

Posledním kritériem je samozřejmě design. Přemýšlejte, s čím budete kalhoty kombinovat a podle toho volte buď odvážnější, nebo usedlejší látku bez vzorů. Jestli chcete, aby je později využil sourozenec jiného pohlaví, myslete na univerzální barvu. A pokud chcete teplákovou soupravu do přírody, doporučujeme tmavší barvu.

Jak vybrat velikost dětských tepláků

Neoddiskutovatelnou výhodou dětských tepláků je jejich poddajnost a elastičnost. Není tedy tolik složité odhadnout správnou velikost, a dají se proto snadno nakupovat na eshopech či bez přítomnosti dítěte. Při výběru dívčích tepláků i chlapeckých tepláků většinou neuděláte chybu, když objednáte zboží o cca jedno číslo větší, než je aktuální velikost vašeho dítěte. 

Některé maminky dokonce volí tepláky ještě větší. Většina teplákových kalhot se dá snadno stáhnout v pase a u kotníků je vybavena pružným lemem, který uchrání dítě před zakopáváním o příliš dlouhé nohavice. Ujistěte se proto před objednáním, že se jedná o tento klasický typ tepláků, a pak klidně směle objednávejte i větší čísla.

Vždy ale pamatujte na to, že každý výrobce může mít trošku jiné střihy zboží. Na dobrých eshopech proto najdete rozepsanou nejen nabídku velikostí, ale také vnitřní délku nohavice a rozměr pasu v klidu i při napnutí u konkrétních velikostí. Z těchto informací je potřeba vycházet!

WSG91472_Grey_Melange

Typy dětských tepláků

Základní z nejzákladnějších jsou jednoduché dětské tepláky do gumy, které si z dětství pamatuje téměř každý. Sehnat je ale můžete i ve verzi 3/4 teplákových kalhot na léto, což je pro chlapce jednoznačně nejlepší volba pro prázdninová dobrodružství. Méně pohodlné, ale vzhlednější jsou pak dětské tepláky se zipem, které jsou vhodné zejména pro starší děti.

Holčičky hodně ocení hezké vzory či nápadité zdobení. Za všechny můžeme zmínit třeba dětské tepláky s flitry. Vyrábí se také tepláky věrohodně imitující džíny hodící se i na běžné nošení. Menším dětem je nejlepší pořídit tepláky s laclem, které zajistí ještě větší pohodlí. Kojenecké tepláčky zase mají všité ponožky a ohrnovací lem v pase.

Co dát v zimě dětem místo tepláků?

Pomyslným druhým stupněm klasických tepláků jsou softshellové dětské kalhoty, které disponují všemi výhodami teplákových kalhot a mají ještě mnohé navíc. Materiál sofsthell totiž dítě navíc dokáže spolehlivě ochránit proti vlhku a větru a hodí se tedy do podzimního počasí či na výlety do přírody. Pro zimní období pak můžete volit softshellové kalhoty s podšívkou, které navíc zaručí také vyšší tepelný komfort. Mimochodem jedná se rovněž o velmi pružný materiál zaručující prakticky stejné pohodlí jako obyčejné tepláky.

Až přicházející podzim odzvoní teplákům, mějte rozhodně v záloze jedny kvalitní sofsthellové dětské kalhoty!