Tipy na co se zaměřit při výběru dětských ponožek

Ponožky jako základ dětského šatníku

Snad nejopomíjenějším kouskem dětských i dospěláckých šatníků jsou ponožky. Přitom každý moc dobře ví, že pokud zebou nohy, člověku nikdy nemůže být dobře. Zkrátka, i když jsou ponožky malým kouskem outfitu, funkci plní zcela zásadní, a my vám dnes proto poradíme, jak na výběr kvalitních dětských ponožek.

ponozky-verze-2

Nepodceňujte velikost

Malá velikost ponožek není tak do očí bijící jako krátké kalhoty nebo tričko, přesto je právě u ponožek správná velikost zcela zásadní. Malé ponožky se dětem budou sesunovat z paty a odhalovat kotník. Bude jim proto zima a nebudou se cítit pohodlně. Naopak přehnaně velké ponožky se v botách zbytečně krčí a děti tlačí. Většinou také nedrží kolem nohy a například v holínkách se rychle sesouvají a dětem je nejen zima, ale také je shrnuté ponožky obtěžují při chůzi.

Snažte se proto před každou sezónou vždy zkontrolovat, zdali dětem nohy nepovyrostly a máte dostatek vhodných velikostí. Pamatujte, že malým dětem rostou chodidla opravdu skokově, a proto se může stát, že z ponožek vyrostou i v řádech měsíců. Možná tak budete muset nakupovat nové zimní ponožky v průběhu jedné sezóny.

Na materiálu u ponožek opravdu záleží

Nejvíce zahřejí ponožky z přírodních materiálů, které mají navíc lepší termoizolační vlastnosti a na dotek jsou příjemnější než některá umělá vlákna. Nicméně většinou je materiál zčásti tvořen také elastanem, aby byl pružný a na nožičce dobře držel. Na zimu doporučujeme ponožky, které jsou alespoň z 80% tvořeny bavlnou. Výborné tepelné vlastnosti pak mají také vlněné ponožky. V naší nabídce najdete na zimu opravdu ideální dětské thermo ponožky s froté vnitřkem a užitečnou protiskluzovou úpravou.

Krom materiálu záleží také na střihu. Kotníkové ponožky jsou vhodné na léto, jaro a případně na brzký podzim například do tenisek. Nicméně pokud právě nakupujete kousky vyloženě na zimu, volte klasický vysoký střih ponožky.

Udělejte radost i dětem

Doporučujeme ponožky vybírat i tak, aby potěšily dětskou duši. Dětem je totiž funkčnost tak trochu jedno, stylovým designem jim ale radost jistě uděláte. Oblíbené jsou zejména ponožky s pohádkovými motivy, pro chlapce můžeme doporučit ponožky s motivy aut, holčičky jistě ocení ponožky s motivem Máša a medvěd.

V období čekání na Vánoce se pak přímo nabízí ponožky s vánočními motivy. V naší nabídce jich najdete hned několik, nechybí postavičky Santy, sobíků nebo dárečků. Tak rychle zkontrolujte šuplíky s dětskými ponožkami a nezapomeňte jedny vánoční dokoupit, i když byste měli všech dostatek. Při sledování pohádek, stavění sněhuláků i pojídání vánočního cukroví se budou hodit. Ty s pohádkovým motivem můžete klidně přidat i do adventního kalendáře!