Tipy na dětské podzimní oblečení

5 kusů dětského oblečení, které vám zpříjemní procházky podzimní krajinou

Vypadá to, že letošní podzim se blíží nečekaně rychle. Klesající teploty a déšť tak mohou velmi znepříjemnit pobyt s dětmi venku. Vytipovali jsme proto pět kousků dětského oblečení, které chvíle venku dětem zpříjemní a vám zjednoduší.

Chlapecká podzimní bunda_1      Chlapecká mikina

1. Kvalitní holínky

Základem podzimního dětského šatníku jsou jednoznačně gumové holínky, které sedí na noze, netlačí a mají příjemný design. Hodí se do školky, na zahradu i krátké procházky v dešti i po něm. Pamatujte ale, že na dlouhé túry nejsou nejvhodnější obuví, a je proto dobré mít pro děti i klasické nepromokavé boty. Dobrou volbou jsou například zateplené holínky, které se skvěle hodí i v zimě.

Holínky

2. Teplá mikina

Podzim si také žádá kvalitní teplou mikinu, která ideálně i neprofoukne. Chlapecká flísová mikina by se ideálně měla rozepínat na zip, mít sedící střih a nějakou tu kapsu na poklady. Stejná kritéria pak volte i pro dívčí flísovou mikinu. Flís samozřejmě není jediným možným materiálem, ale na podzim je jednoznačně nejlepší volbou se skvělými tepelnými vlastnostmi.

3. Nepromokavé kalhoty

Při výběru podzimních kalhot můžete rovněž přemýšlet nad několika materiály. Klasické dětské šusťákové kalhoty většinou vydrží opravdu silný déšť a navíc je můžete sehnat ve variantě podšité flísem. Další variantou jsou dětské softshellové kalhoty, které vás možná budou stát více, ale jsou prodyšnější a při delším nošení příjemnější. Malé slečny dost možná ocení také vzhled, takže se nabízí dívčí zateplené legíny.

4. Dětská pláštěnka

Neoddiskutovatelnou součástí podzimu jsou dětské pláštěnky. Zbytečně za ně neutrácejte, protože funkci mají všechny stejnou. Raději s dětmi vyberte nějaký hezký vzor, aby je nosily rády a chtělo se jim ven za každého počasí.

5. Bunda, která vydrží

Rozhodně nezapomeňte taky zkontrolovat podzimní bundu z loňského roku. Je dost pravděpodobné, že už budou mít děti krátké rukávy nebo jim bude foukat na bedra. Sortiment dětských bund je velmi široký a našim tipem je zvolit alespoň částečně nepromokavou a zároveň prodyšnou variantu. Softshellem rozhodně nic nezkazíte.

Tak a je to! Můžete vyrazit do přírody.