Tipy jak vybírat dětské zateplené kalhoty na zimu

Rady a tipy jak vybrat vhodné dětské zimní kalhoty

Rychlý příchod zimy občas rodiče zaskočí, jelikož ještě nedoplnili šatník svých ratolestí vším potřebným. Výběru dětské zimní bundy jsme se už podrobně věnovali. Dnes probereme zateplené dětské kalhoty, aby byla výbava na mrazy kompletní. Připraveny máme softshellové varianty, šusťákové kalhoty a dokonce i podšité rifle. Vybírat je tedy rozhodně z čeho.

divci-softshellove-kalhoty   chlapecke-sustakove-kalhoty

Softshellové zimní kalhoty

Hned pro začátek musíme doporučit softshellové dětské zateplené kalhoty s podšívkou. Softshell sice patří mezi dražší materiály, ale vlastnostmi se mu málokterý jiný vyrovná. Je hřejivý, neprofoukne, dětem se v něm dobře pohybuje a navíc je i nepromokavý. Jedná se také o materiál velmi odolný, který vydrží i divoké dětské hrátky. Softshellové dětské kalhoty Wolf krom zateplení flísem nabízí také odolnější materiál kolem kotníku, takže se jen tak neprodřou. Dívčí softshellové kalhoty Wolf také splňují vysoký standard kvality a zároveň mají moc hezký design.

Šusťákové zimní kalhoty

Další možností je koupit zateplené kalhoty v šusťákové variantě. Jsou z pravidla o něco levnější, ale funkce mají víceméně stejné. Velmi pohodlné a praktické jsou například šusťákové kalhoty značky KUGO. Jsou v pase i kolem kotníku vybaveny gumičkou, proto se snadno přizpůsobí výšce dítěte a vydrží tak často i více sezón. Pokud chcete, aby šusťákové kalhoty byly vhodné do opravdové zimy, volte rozhodně flísovou podšívku. Nabízí se také lehčí bavlněné podšití, ale to je vhodné spíše na podzim a jaro do vyšších teplot.

Zimní kalhoty do školy

Šusťák a softshell jsou skvělé materiály pro výlety do přírody, hraní na zahradě či dětském hřišti nebo pro zimní sporty. Do školy či na jiné společenské události se ale tento materiál příliš nehodí, a proto tu máme i několik variant klasických kalhot v zimní úpravě. Pro chlapce se skvěle hodí zateplené riflové kalhoty Kugo, které jsou nejen pohodlné, ale hodí se i do zimy a mrazu. I tyto kalhoty jsou v pase a kolem kotníků na gumu, takže vydrží dlouho.

Pokud sháníte teplé kalhoty i na dívky, můžeme doporučit zateplené legíny. Elegantní jsou také riflové zateplené dívčí legíny s flitrovým zdobením. V našem e-shopu najdete velmi široký výběr těchto kalhot, takže bude každá holčička nadšená. Značka Kugo vyrábí také teplákové zateplené legíny, které nemají riflový vzhled, ale jen jednoduchou barvu, což znamená, že se skvěle hodí také pod šaty.

Chybět nesmí ani punčocháče

Pokud dorazí opravdová zima, často ani nejzateplenější zimní kalhoty nestačí a o slovo se přihlásí klasické punčocháče. Zkontrolujte proto ještě před zimou, jestli z těch loňských vaše dítě nevyrostlo či v něm nejsou díry. Pro dívky pak pořiďte i nějaké jednobarevné kousky, aby se krom navlečení pod kalhoty daly použít také ke vzorovaným šatům.

Posledních pár rad na závěr

Nekupujte zimní kalhoty příliš „na výrost“. Je důležité, aby se v nich dětem dobře pohybovalo, ale zároveň dbejte, aby velikost nebyla příliš malá. Pokud budou kalhoty moc upnuté, nenavlečete pod ně punčocháče, a pokud budou krátké, dítěti nikdy nebude opravdu teplo.

Mějte minimálně jedny opravdu kvalitní kalhoty na sport a pobyt venku, které zahřejí za všech okolností. A nezapomeňte na dvoje společenštější kalhoty do školy, abyste je mohli v klidu prát.