Tipy jak vybírat teplé prádlo pro děti

Jak vybírat teplé prádlo pro děti: košilky, punčocháče i ponožky

Zima je tady a dětem krom zimních bund a nových oteplováků nezapomeňte zajistit i dostatek teplých podvlékacích vrstev. Podívejme se proto tentokrát zblízka na výběr dívčích i chlapeckých punčocháčů, nezbytných nátělníků nebo kvalitního spodního prádla a ponožek. Pocit tepla totiž začíná právě na té nejspodnější vrstvě, která je v přímém styku s pokožkou dítěte.

divci-kosilka-2_1             chlapecke-boxerky.jpg

Košilky a nátělníky

S podzimním chladem a pozdějším zimním mrazem by si automaticky měly v dětském šatníku najít místo podvlékací nátělníky. Dívčí spodní košilka by měla být dostatečně dlouhá, aby holčičky zakrývala i na bedrech (klidně může být až pod zadek) a měla by být upnutá, aby opravdu hřála na každičkém koutku těla. Pro malé uličníky jsou ideální spodní chlapecká tílka, která zajistí tepelný komfort. Zkuste mít také připravených několik jednobarevných košilek zcela bez motivu, které využijete pod průhlednější materiály.

Dětské ponožky

Dětským ponožkám jsme se už velmi podrobně věnovali v jednom z předchozích článků. Přesto je musíme připomenout i tady. Skutečný pocit tepla totiž začíná u nohou. Pokud ty nejsou v teple, děti se nikdy nebudou cítit dostatečně komfortně.

Dětské punčocháče

V opravdovém mrazu ale ponožky nestačí a na řadu přicházejí dětské punčocháče, které se mimochodem v dobách opravdu tuhých mrazů dají ještě vylepšit ponožkami. Punčocháče rovněž nenakupujte do zásoby, protože neexistuje nic nepohodlnějšího, než chůze v malých punčocháčích s rozkrokem kdesi u kolen. Jistě si to sami ještě z dětství pamatujete. Zkrátka punčocháče jsou vždycky lepší větší než menší!

Pro holčičky nakupujte raději opravdu stylové kousky, aby je mohly nosit i k sukýnkám a šatičkám. Za zmínku stojí punčocháče s motivy jednorožce a dalšími zvířátky od značky KUGO nebo punčocháče s Minnie od značky Setino. Kluci mají v oblibě chlapecké punčocháče s motivem dinosaurů či pohádkových postav.

Dětské spodní prádlo

V neposlední řadě pak musíme připomenout kvalitní bavlněné dívčí kalhotky a chlapecké slipy. Nejen v zimě u chlapců doporučujeme raději dětské boxerky, které zahřejí větší část těla. Zejména chlapecké boxerky značky Wolf jsou vyrobeny z velmi kvalitní bavlny a jsou tak pohodlné a zároveň teplé. Holčičky zase na zimu ocení dětské kalhotky s pohádkovými motivy ze 100% bavlny, opět velmi pohodlné.

Kdy co oblékat?

Maminky mají často sklon děti zbytečně příliš mnoho navlékat. Existuje jednoduchá pomůcka: zamyslete se nad tím, v čem jdete ven vy. Pokud na sobě máte mikinu a lehkou větrovku, nenavlékejte dítě do tílka, trička, mikiny a teplé zimní bundy. Zkuste jeho vrstvy alespoň trošku připodobnit svému oblečení. Navíc dítě často na hřišti vyvine více aktivity než vy, takže se pohybem zahřeje!

Výše zmíněná poučka samozřejmě platí zejména u dětí, které se už samy pohybují. U miminek a batolat v kočárku kvůli absenci pohybu musíte počítat s teplejším oblečením.